Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatlarını Belirleyen 3 Faktör Nedir?

Web tasarım fiyatları belirlerken, bir tasarımcı ya da dijital medya ajansı belirli faktörleri dikkate alarak fiyatlandırma yapar. Örneğin, tasarımın fonksiyonları, hangi yazılımın kullanıldığı, bir çevrimiçi alışveriş modülü olup olmadığı, hangi eklentilerin dahil edildiği gibi pek çok farklı nokta dikkate alınır.

Genel olarak, Web tasarım fiyatları belirlenirken, bu faktörler sayfanın ne kadar büyük kitleye hitap edeceğini ve ne kadar profesyonel olacağını belirler. Örneğin, Web tasarımı için çevrimiçi alışverişin yani e-ticaret sitesinin maliyeti daha fazla olmaktadır.

Web Tasarım Fiyatlarını Belirleyen 3 Faktör

Sitenin Özel Tasarıma Sahip Olması

Bir internet sitesi kurmanın maliyeti, tasarımın özel olup olmamasına bağlı şekilde büyük ölçüde değişir. Bir sayfa tasarlarken müşterilerinin rahatlığı baz alınarak ve bilgilerin yalın bir şekilde iletilmesi için özel tasarım yapılması gerekmektedir.

Şablonlar açısından tasarım maliyeti çok düşükken, görüntülerin, metinlerin ve menülerin yerleştirildiği yerler zaten sabit olduğu için bu şablonlarda kararlı ve sağlıklı sayfalar elde ediliyor. Buna ilave olarak, şablonlar sayesinde hızlı bir sonuç elde edilir, özel şirket ihtiyaçlarına gitmediği sürece şablonun dışındaki tasarım çok sık talep edilmez.

Sitenin Mobil Olup Olmadığı

Tasarımı gerçekleştiren her sitenin kesinlikle mobil, yani duyarlı bir yapıya sahip olması gerekir. Sonuçta, zamanımızda, internet kullanıcılarının nerdeyse yarısı akıllı cihazlarda yani mobil kullanım gerçekleştirmeyi tercih ediyor.

Buna göre bir web ajansının standart fiyatlandırması, sitenin mobile uygun olup olmadığını dikkate alır. Genel bir görüş bağlamında, mobil kullanıma önem vermeyen bir internet sitesi dar bir kitleye hitap edecektir.

Sitenin SEO Uygunluğu

Web site içeriğinde görüntünün ve kullanımın yanı sıra insanlara erişiminin daha fazla önemi bulunmaktadır. Sonuç olarak olağan üstü bir tasarımınız olsa ve hiç insan girişi almasa bu sizin hoşuna gitmeyeceğine eminiz.

Bunun ile alakalı yaptıracağınız tüm çalışmalarda SEO ile alakalı faktörlere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Güncel durumlar baz alındığı zaman son gelen Google güncellemesi ile bir web sitesinde en çok verim alacağınız web sitede yer vermeniz gereken faktörleri aşağıda sıralıyoruz.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

  • Sitenin hızlı olması gerekmektedir.
  • Siteniz mobil uyumlu olması önemli bir faktördür.
  • Alt yapısal olarak sitemap konusunda tüm sayfalarınızın taranması gerekmektedir.

Web tasarım fiyatlarını belirleyen 3 faktör ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemiz içeriğindeki diğer makaleleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.